Ilgas un veselīgas dzīves noslēpums slēpjas mūsu ķermenī

Katrs, kurš mīl sevi un rūpējas par sevi, cenšas pēc iespējas ilgāk palikt jauns, vesels un sportisks. Lai gan novecošanās procesu nevar apturēt, to var palēnināt. Jaunākie pētījumi ir atklājuši nozīmīgus atklājumus, kā jūs varat veiksmīgi pagriezt savu bioloģisko pulksteni nedaudz atpakaļ. Amerikas Savienotajās Valstīs bāzētā biofarmācijas uzņēmuma “Intervene Immune“ pētnieki ir dalījušies ar maz zināma aizkrūtes dziedzera ietekmi uz organisma novecošanās procesu apturēšanu.

Mazs, bet ļoti vajadzīgs

Aizkrūtes dziedzera priekšrocības mūsu ķermenim daudziem cilvēkiem nav zināmas. Tas ir valrieksta izmēra orgāns, kas atrodas krūškurvī, aiz krūšu kaula. Šis dziedzeris visspēcīgāk darbojas bērnībā un pusaudža gados, kad sāk veidoties imunitāte un notiek vitāli svarīga T-limfocītu ražošana. Cilvēkam briestot aizkrūtes dziedzeris kļūst mazāks un pārvēršas taukaudos. Apmēram 35 gadu vecumā dziedzerī dabiski sāk veidoties aizkrūtes dziedzera peptīdi – aminoskābju savienojumi, kas ir iesaistīti svarīgās imūnās atbildes reakcijās. Gadu gaitā peptīdu ražošana strauji samazinās, palielinot infekciju un autoimūno slimību risku.

Kā ilga mūža eliksīrs

2019. gadā “Intervene Immune“ pētnieki mēģināja atjaunot aizkrūtes dziedzera audus pētījumā ar brīvprātīgiem vīriešiem vecumā no 51 līdz 65 gadiem. Dalībnieki 12 mēnešus lietoja noteiktus augšanas hormonus un dzimumhormoniem līdzīgas vielas. Rezultāti parādīja, ka vīriešiem atjaunojās aizkrūtes dziedzera audi, palielinājās peptīdu skaits dziedzerī un samazinājās iekaisuma marķieri asinīs. Īsāk sakot, brīvprātīgo vīriešu bioloģiskais vecums tika atgriezts apmēram divarpus gadus atpakaļ, un paši dalībnieki jutās daudz rosīgāki. Tika novērots, ka pat tad, kad mati bija sākuši sirmot, tie atguva sākotnējo krāsu. 

Matu šūnu aizsardzība

Aizkrūtes dziedzera peptīdu ietekme uz matu šūnām ir zināma un zinātniski pamatota jau kādu laiku. Pētījumi liecina, ka aizkrūtes dziedzera peptīdiem ir atjaunojoša un stiprinoša iedarbība uz matu folikulām un tie labāk nostiprina matus zemādas slānī. Aizkrūtes dziedzera peptīdi uzlabo matu folikulu šūnu, kas ir atbildīgas par jaunu matu šūnu veidošanos, uzturu un tādējādi būtiski pagarina matu augšanas fāzi. To visu var panākt, lietojot sintezētus aizkrūtes dziedzera peptīdus, kas ir droši un neizraisa nekādas blakusparādības.